Szkolny konkurs czytelniczy „Czytam, bo lubię”

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczniowie rywalizują w trzech kategoriach wiekowych w ilości przeczytanych książek. Na najlepszych czytelników czekają nagrody, dyplomy i inne niespodzianki.

Wystarczy przeczytać dowolną książkę, następnie podać wychowawcy autora i tytuł wraz z datą przeczytania. Nauczyciel ma prawo zadać kilka pytań o treść, a następnie przyznaje punkty (5 punktów za każdą książkę).

Jeśli przeczytana książka zrobiła na was wrażenie i uważacie, że jest warta polecenia, można ją krótko opisać (bez zdradzania zakończenia, by nie psuć innym frajdy z czytania) i w ten sposób zdobyć kolejne punkty w konkursie (10 punktów za recenzję pisemną + bonus 50 punktów dla najciekawszego tekstu miesiąca) .

Jeśli pisanie nie sprawia wam przyjemności można też nagrać krótki filmik. Opowiedzieć w nim o książce i zachęcić innych do przeczytania (20 punktów za nagranie + bonus 50 punktów dla najlepszego filmu miesiąca). Najciekawsze recenzje umieścimy na stronie internetowej szkoły w zakładce  „Biblioteka”. Liczę na waszą pomysłowość.

Monika Kałuża

Comments are closed.