Nasza szkoła druga w województwie

DSC_2147Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę zajęły drugie miejsce w finale Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich ‘2016 w mini piłce siatkowej. Igrzyska LZS w grach zespołowych oraz lekkoatletyce są corocznie organizowane przez Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Opolu. W turnieju, który odbył się 27 kwietnia na hali OSiR w Komprachcicach, oprócz naszej,  wystąpiły reprezentacje trzech szkół: PSP Domaszowice, PSP Dytmarów oraz PSP Komprachcice. O ostatecznej kolejności, jak się później okazało, zadecydowała już pierwsza seria gier (grano systemem każdy z każdym), w której naprzeciwko siebie stanęły szkoły z Dytmarowa i Domaszowic oraz gospodarze imprezy czyli Komprachcice i Wawelno.

Pierwszy mecz na swoją korzyść w tie-breaku rozstrzygnął Dytmarów. Drugi niezwykle emocjonujący, bratobójczy pojedynek (zawodniczki obu drużyn na co dzień reprezentują nie tylko jedna gminę ale również wspólnie trenują w Ludowym Uczniowskim Klubie Sportowym „Sukces”) zakończył się zwycięstwem młodych siatkarek z Komprachcic 2:1 (15:12 w tie-breaku). Dzięki dość pewnym wygranym w pozostałych meczach nasz zespół zajął drugie miejsce, a najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana – Michelle Maculak. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została natomiast Patrycja Siendzielorz.

Oto srebrne medalistki Mistrzostw Województwa: Michelle Maculak (kapitan), Patrycja Siendzielorz, Justyna Neuman, Wiktoria Krug, Alexandra Żywiołek, Wanessa Labisch, Kinga Błazińska, Kinga Dolipska, Aleksandra Tomaszewska.