Archive for the ‘Biblioteka’ Category

Szkolny Konkurs Czytelniczy

Podsumowanie dotychczasowych wyników konkursu:

Szkolny Konkurs Czytelniczy

Gratulacje dla zwycięzców:)

Szkolny konkurs czytelniczy „Czytam, bo lubię”

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczniowie rywalizują w trzech kategoriach wiekowych w ilości przeczytanych książek. Na najlepszych czytelników czekają nagrody, dyplomy i inne niespodzianki.

Wystarczy przeczytać dowolną książkę, następnie podać wychowawcy autora i tytuł wraz z datą przeczytania. Nauczyciel ma prawo zadać kilka pytań o treść, a następnie przyznaje punkty (5 punktów za każdą książkę).

Jeśli przeczytana książka zrobiła na was wrażenie i uważacie, że jest warta polecenia, można ją krótko opisać (bez zdradzania zakończenia, by nie psuć innym frajdy z czytania) i w ten sposób zdobyć kolejne punkty w konkursie (10 punktów za recenzję pisemną + bonus 50 punktów dla najciekawszego tekstu miesiąca) .

Jeśli pisanie nie sprawia wam przyjemności można też nagrać krótki filmik. Opowiedzieć w nim o książce i zachęcić innych do przeczytania (20 punktów za nagranie + bonus 50 punktów dla najlepszego filmu miesiąca). Najciekawsze recenzje umieścimy na stronie internetowej szkoły w zakładce  „Biblioteka”. Liczę na waszą pomysłowość.

Monika Kałuża

Baśnie braci Grimm

202019_0002Co jest tak pociągającego w opowieściach zebranych na początku XIX wieku na terenie Hesji, w okolicach położonych nad Menem i Kinzigiem, w hrabstwie Hanau, skąd pochodzili bracia Grimm? Uczniowie starszych klas naszej szkoły gromadzą się na przerwach w szkolnej bibliotece, by słuchać czytanych przez panią Monikę Kałużę mądrości ludowych zawartych w pięknych, choć strasznych baśniach opowiadających o ludzkiej naturze. Spotykają się wśród książek, by raz bać się potwornych czynów bohaterów, raz cieszyć się ze szczęśliwych zakończeń opowieści.  Akcja czytania baśni trwa od początku tego roku szkolnego i niezmiennie cieszy się powodzeniem wśród uczniów.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Wawelnie

29 P1010059kwietnia 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Uroczystość rozpoczęła się wystawionym przez naszych uczniów spektaklem pod tytułem: „Z życia Muminków”, następnie wysłuchaliśmy słuchowiska „Dolina Muminków” nagranego przez uczniów klas 4-6, na koniec uczennice: Kinga Dolipska, Alexandra Tomaszewska, Wanessa Labisch i Kinga Błazińska pięknie przeczytały cztery opowiadania z serii „Muminek i Mała Mi”. Tego dnia cała szkoła, tak jak Muminki z popularnej kreskówki opartej na powieściach Tove Jansson, cieszyła się „radością i życiem, i tym, że chmurki bieleją o świcie”.

Czytaj dalej

VIII Przegląd Grup Teatralnych w Komprachcicach

27 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy  wzięli udział w Przeglądzie Grup Teatralnych w Komprachcicach. Nasz zespół odegrał spektakl pod tytułem: „Z życia Muminków”. Wiele tygodni prób przyniosło piękny efekt. Zostaliśmy wyróżnieni, z czego jesteśmy bardzo dumni.  Dziękujemy wszystkim, którzy nam kibicowali, wspierali nas i docenili nasz trud.

W spektaklu wystąpili:

Daniel Furgatz z klasy drugiej  jako Muminek, Oliwia Sowada z klasy trzeciej jako Mała Mi, Aleksandra Tomaszewska (klasa 4) jako Mamusia Muminka, Oskar Pyka (klasa 4) jako Tatuś Muminka, Kacper Kula (klasa 4) jako Włóczykij i Czarodziej, Jakub Nowak (klasa 4) jako Migotek, Kinga Dolipska (klasa 4) jako Panna Migotka, Damian Poligoński (klasa 4) jako Ryjek, Jadwiga Wilk (klasa 5) jako Mimbla, Dominik Janczyk (klasa 5) jako Paszczak, Wanessa Labisch (klsa 5) i Aleksandra Żywiołek (klasa 5) jako Piżmowce. Reżyserkami spektaklu były panie Anna Kaczorowska i Monika Kałuża.