Archive for the ‘Osiągnięcia uczniów’ Category

Stypendysta Marszałka Województwa Opolskiego

Niecodzienna uroczystość miała miejsce we wtorek 17.10.2018 r w Filharmonii Opolskiej.  Ponad dwustu najlepszym uczniom naszego województwa w ramach programu “Wspieramy najlepszych  II ” zostały przyznane stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2017/2018 . Wśród stypendystów znalazł się również uczeń VIII klasy naszej szkoły –  Marcel Maculak. Marcel jest zwycięzcą i laureatem wielu konkursów i olimpiad z języka niemieckiego na szczeblu gminnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Należy przypomnieć, że stypendium marszałka województwa Marcel otrzymał już po raz drugi.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 

Trzynastka nie taka pechowa…

SiatkarDSC_2166ki reprezentujące naszą szkołę zajęły trzynaste miejsce w finałach Mistrzostw Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt. Turniej odbył się w dniach 26 – 29 czerwca w Głuchołazach i wzięło w nim udział 17 zespołów z całego kraju. Zawody zdominowała drużyna SP 6 Kwidzyń, która wygrała wszystkie mecze w stosunku 2:0 zdobywając dzięki temu złote medale. Pozostałe zespoły były niezwykle wyrównane a większość meczy kończył tie-break. Nasze dziewczyny rozpoczęły turniej dosyć nerwowo przegrywając w grupie eliminacyjnej po 1:2 z SP 31 Bydgoszcz i SP 74 Szczecin oraz 0:2 z SP 11 Kędzierzyn-Koźle. W ostatnim grupowym meczu wygrały natomiast z SP Kluczewsko 2:1. Dla większości zawodniczek z Wawelna była to pierwsza w życiu impreza tej rangi, jedynie Michelle Maculak (dwukrotnie) i Katarzyna Kucharska brały udział w ostatnich latach w finałach Mistrzostw Polski turnieju Kinder+Sport.

Read the rest of this entry »

Nasza szkoła weźmie udział w Mistrzostwach Polski !

PSP WawelnoDrużyna siatkarek, reprezentująca naszą szkołę, wystartuje w Mistrzostwach Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się od 26 do 29 maja w Głuchołazach. Na turnieju wystąpi 15 szkół, które okazały się najlepsze w swoich województwach oraz dodatkowo  szkoła z Wawelna, której drużyna zajęła w tym roku trzecie miejsce w Mistrzostwach Województwa szkół podstawowych w mini piłce siatkowej dziewcząt. Dzięki bardzo dobrej postawie na tej imprezie, siatkarki z Wawelna otrzymały tzw. „dziką kartę” i zastąpią w turnieju finałowym mistrza województwa podlaskiego, który zrezygnował ze startu. Gratulujemy i życzymy dziewczynom jak najlepszego wyniku.

Plastyczne sukcesy

 

W20160428_111842 czwartek, 28 kwietnia, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Komprachcicach odbyło się uroczyste rozdanie nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zakładka do książki”. Na spotkanie to zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły, których prace zostały nagrodzone i wyróżnione. Zwycięzcą w kategorii klas IV – VI okazał się Damian Poligoński, a zdobywczynią II miejsca w kategorii młodszej –  Pola Rakowska. Wyróżnienia otrzymały – Kinga Dolipska i Marta Aleksandrowicz. Gratulujemy!!!

 

Czytaj dalej

Nasza szkoła druga w województwie

DSC_2147Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę zajęły drugie miejsce w finale Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich ‘2016 w mini piłce siatkowej. Igrzyska LZS w grach zespołowych oraz lekkoatletyce są corocznie organizowane przez Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Opolu. W turnieju, który odbył się 27 kwietnia na hali OSiR w Komprachcicach, oprócz naszej,  wystąpiły reprezentacje trzech szkół: PSP Domaszowice, PSP Dytmarów oraz PSP Komprachcice. O ostatecznej kolejności, jak się później okazało, zadecydowała już pierwsza seria gier (grano systemem każdy z każdym), w której naprzeciwko siebie stanęły szkoły z Dytmarowa i Domaszowic oraz gospodarze imprezy czyli Komprachcice i Wawelno.

Czytaj dalej