Archive for the ‘.Szkoła’ Category

Dziennik elektroniczny

Od drugiego semestru wprowadziliśmy w naszej szkole dziennik elektroniczny firmy Vulcan.

Zamieszczamy instrukcję dla rodziców i uczniów.

Instrukcja logowania dla rodziców i uczniów.

 

 

Patronat teatralny

10.01.2017r. w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora zostały podpisane listy intencyjne, dotyczące współpracy szkół z teatrem. Jesteśmy jedną z dziesięciu szkół z Opolszczyzny, która jest objęta patronatem teatralnym. Daje to naszym uczniom możliwość aktywnego udziału w działalności teatru –m.in. uczestnictwo w próbach do spektakli czy udział w warsztatach organizowanych przez teatr. Mamy nadzieję, że współpraca z teatrem przyniesie naszym uczniom same pozytywne wrażenia. Read the rest of this entry »

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

Tuż przed rozpoczęciem ferii odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały występ artystyczny, oryginalne prezenty, śpiewały i tańczyły jak dziadkowie za dawnych lat 🙂 Przedszkolaki zostały wynagrodzone pięknymi brawami, a nawet łzami wzruszenia swoich dziadków. Na naszych gości czekał również słodki poczęstunek.

Read the rest of this entry »

Bezpieczne ferie

Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji! Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach pt. „Zdrowa kanapka”. A jak wiadomo, śniadanie przygotowane samodzielnie smakuje jeszcze lepiej. Następnie odwiedzili nas policjanci, którzy opowiadali o bezpiecznych feriach. Dodatkowo w naszej szkole gościli Pan Wójt Leonard Pietruszka, Pani Anna Dydzik- Nieperfekcyjna Mama, policjant oraz przedstawiciele firmy Baumar. Opowiadali o bezpieczeństwie na drodze oraz o tym, jak ważne jest noszenie odblasków. Na zakończenie dnia uczniowie klasy I i III wzięli udział w Internetowym Teatrze dla Szkół. Tematem przewodnim była „Królewna z drewna”. Read the rest of this entry »

Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym

15 grudnia Publiczna Szkoła Podstawowa w Domecku była gospodarzem kolejnych w tym roku zawodów rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci. Tym razem młodzi sportowcy ze szkół podstawowych naszej gminy rywalizowali w drużynowym turnieju tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Mecze pomiędzy szkołami składały się z gier pojedynczych i podwójnych, a kończyła je trzecia wygrana partia którejś z nich. Zawody obfitowały w wiele bardzo zaciętych pojedynków, szczególnie w rywalizacji dziewcząt gdzie do ostatnich gier ważyły się losy medalowych miejsc. Ostatecznie zawodniczki z naszej szkoły zajęły miejsce trzecie, natomiast chłopcy zwyciężyli w turnieju. Będą oni reprezentować naszą gminę na turnieju powiatowym, który odbędzie się 13 lutego w Niemodlinie. Read the rest of this entry »