Archive for the ‘Dla Uczniów’ Category

Źródła Marzeń 2016

22 maP1010133rca uczniowie klasy szóstej, wielcy wielbiciele Harrego Pottera, wzięli udział w szkolnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams” 2016. Dzielnie odpowiadali na szczegółowe pytania dotyczące powieści napisanych przez J. K. Rowling. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników konkursu:-)

 

Czytaj dalej

Nowi reprezentanci Samorządu Uczniowskiego

Ostatniego dnia września 2015 roku uczniowie naszej szkoły wybrali swoich przedstawicieli. Największą ilość głosów uzyskał uczeń klasy szóstej Dawid Furgatz, następne w kolejności były uczennice klasy piątej: Aleksandra Żywiołek i Wanessa Labisch. Życzymy im zapału do pracy, wielu dobrych pomysłów i wytrwałości w ich realizacji.

Uczniowie na opiekuna samorządu wybrali panią Annę Kaczorowską.

Gminne konkursy dla uczniów i przedszkolaków

konkurs W ramach kampanii informacyjnej z zakresu edukacji ekologicznej skierowanej do mieszkańców i  uczniów oraz przedszkolaków gminy Komprachcice organizowane są konkursy o tematyce ekologicznej. Konkursy kierowane są do:
1. Przedszkolaków z przedszkoli Gminy Komprachcice pn. „ Odpadowa Karuzela”. Przedmiotem konkursu jest przedstawienie w formie pracy plastycznej (np. rysunek, obrazek, wyklejanka) tematyki związanej z selektywną zbiórką odpadów) – w przypadku przedszkoli dopuszcza się prace zbiorowe.
2. Uczniów ze szkół podstawowych w Gminie Komprachcice pn. „Na odpady mamy rady”. Przedmiotem konkursu jest przedstawienie fotografii o tematyce odpadowej – dopuszcza się zapis fotografii na płycie CD.
3. Uczniów z Publicznego Gimnazjum w Komprachcicach pn. „Najciekawsze hasło promujące selektywną zbiórkę odpadów”.
Gotową pracę należy dostarczyć do szkoły do dnia 14 września 2015r.
Uczestnicy konkursu (gimnazjum i szkoły podstawowe) zostaną wynagrodzeni na zasadzie:
I miejsce – Aparat Fotograficzny
II miejsce – Tablet
III miejsce – Pakiet edukacyjny „Planeta Ziemia” 12xDVD
IV-X miejsca – program edukacyjny „Symulator śmieciarki”
Dla przedszkolaków przewidujemy pakiet edukacyjny przekazany dla przedszkola obejmujący:
Puzzle – „Recykling odpadów”
Puzzle – „Oszczędzaj energię i chroń środowisko”
Puzzle – „Oszczędzaj wodę i chroń środowisko”2
Gra planszowa – „Kolorowy świat odpadów”
Gra memo – „Proste sposoby na ochronę przyrody”
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się na pikniku ekologicznym w dniu 20.09.2015 r.
W ramach kampanii ekologicznej wydana zostanie broszura informacyjna skierowana do mieszkańców gminy oraz zakładki do książek, plany lekcji, poradniki dla dzieci i młodzieży.

Wyjazd na basen „Wodna Nuta”

17 grudnia wyjazd w ramach projektu RCRE „Fascynujący Świat Nauki i Technologii” połączyliśmy z bardzo relaksującą wizytą na pływalni.

Bezpieczeństwo w szkole – marzenie czy wyzwanie?

Reprezentanci samorządu uczniowskiego naszej szkoły: Katarzyna Kucharska, Emilia Pyka i Piotr Hyl wzięli udział w XIII Konferencji Samorządów Uczniowskich.

Organizowane od 2002 roku coroczne spotkanie młodzieżowych liderów i ich nauczycieli, służy przede wszystkim wymianie doświadczeń, wypracowaniu pomysłów i wzorców dla działań samorządowych, jak również przygotowuje młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, zachęca do stosowania w szkole procedur demokratycznych oraz inicjuje dyskusje na istotne dla uczniów tematy.