Archive for the ‘.Wydarzenia’ Category

Dzień Pizzy

Dzień Pizzy obchodzony jest 9 lutego. Jednak przedszkolaki z grupy starszaków już dziś przygotowały pyszną pizzę pod okiem pani Marioli. Korzystając z wagi kuchennej mogliśmy dodawać odpowiednią ilość produktów. Dzieci dzielnie pomagały paniom a nawet same wyrabiały ciasto. Tuż po upieczeniu pizzy, wszystkie przedszkolaki skosztowały dzisiejszego dania 🙂 Read the rest of this entry »

Bal karnawałowy w przedszkolu

2 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce i zabawy z Wodzirejem. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom a wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy:)


Read the rest of this entry »

Patronat teatralny

10.01.2017r. w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora zostały podpisane listy intencyjne, dotyczące współpracy szkół z teatrem. Jesteśmy jedną z dziesięciu szkół z Opolszczyzny, która jest objęta patronatem teatralnym. Daje to naszym uczniom możliwość aktywnego udziału w działalności teatru –m.in. uczestnictwo w próbach do spektakli czy udział w warsztatach organizowanych przez teatr. Mamy nadzieję, że współpraca z teatrem przyniesie naszym uczniom same pozytywne wrażenia. Read the rest of this entry »

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

Tuż przed rozpoczęciem ferii odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały występ artystyczny, oryginalne prezenty, śpiewały i tańczyły jak dziadkowie za dawnych lat 🙂 Przedszkolaki zostały wynagrodzone pięknymi brawami, a nawet łzami wzruszenia swoich dziadków. Na naszych gości czekał również słodki poczęstunek.

Read the rest of this entry »

Bezpieczne ferie

Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji! Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach pt. „Zdrowa kanapka”. A jak wiadomo, śniadanie przygotowane samodzielnie smakuje jeszcze lepiej. Następnie odwiedzili nas policjanci, którzy opowiadali o bezpiecznych feriach. Dodatkowo w naszej szkole gościli Pan Wójt Leonard Pietruszka, Pani Anna Dydzik- Nieperfekcyjna Mama, policjant oraz przedstawiciele firmy Baumar. Opowiadali o bezpieczeństwie na drodze oraz o tym, jak ważne jest noszenie odblasków. Na zakończenie dnia uczniowie klasy I i III wzięli udział w Internetowym Teatrze dla Szkół. Tematem przewodnim była „Królewna z drewna”. Read the rest of this entry »